مقالات

سنگ تراورتن ماکو

سنگ تراورتن ماکو - سنگ بازالت ماکو

سنگ تراورتن نوعی سنگ تزئینی در گروه سنگ های آهکی متخلخل است که به دلیل نقوش فوق العاده و تنوع رنگی از بهترین انتخاب ها برای نمای ساختمان بشمار میرود.

سنگ تراورتن ماکو نمونه ای عالی از این سنگ است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پس از شما دعوت می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سنگ تراورتن ماکو

سنگ تراورتن ماکو زمینه کرم تا شکلاتی همراه با موجهای ابروبادی دارد که موجهای سطح این نوع سنگ از مشخصات بارز آن است. البته این سنگ به صورتهای بی موج و موج دار فرآوری میگردد.

این سنگ بدلیل تم رنگی، ظاهر زیبا و منحصربفردی که دارد در بین سنگهای تراورتن بسیار مشهور است و در ساختمان سازی هم کاربرد زیادی دارد. قیمت این سنگ بسیار مناسب است که این امر نیز در پرطرفدار بودن آن نقش زیادی دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله 10 کاربرد سنگ تراورتن در ساختمان سازی را مطالعه نمایید.  

سنگ تراورتن ماکو - برش خورده

ویژگیهای سنگ تراورتن ماکو

نوع ابر و بادی این سنگ در دسته سنگهای با کیفیت تراورتن است و ویژگی های خوب زیادی دارد که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

– نوع کرم شکلاتی این سنگ ساب پذیری بسیار خوبی دارد و سطحش درخشان و براق است که استفاده از آن در ساختمان زیبایی و جلای خاصی به محیط می دهد.

– تراکم این سنگ مناسب است و چون بافت متخلخلی دارد بسیار خوب با ملات چسبندگی دارد و امکان جدا شدن و سقوط سنگ از نما وجود ندارد.

– سنگ تراورتن ماکو ابزارخوری خیلی خوبی دارد و پرتی زیادی در برش های آن ایجاد نمی شود.

– این نوع سنگ اصلا شوره نمی زند و در هر منطقه ای از کشور با هر نوع آب و هوا قابل استفاده است.

– قیمت مناسب این سنگ از ویژگیهای بسیار خوب آن است.

– تم رنگی متنوع و نقش های جذاب هم ویژگی دیگر این سنگ است.

کاربردهای سنگ تراورتن کرم ماکو

– استفاده در نمای بیرونی ساختمان (خصوصا در نماهای کلاسیک و رومی)

– دیوارهای داخلی ساختمان

– نمای داخلی ساختمانها و حیاط ها

– تهیه جدول های سنگی و درپوش (با استفاده از سورت های ضعیف تر این سنگ)

پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت سنگ بازالت ماکو با گرانیت چیست؟ را مطالعه نمایید. 

سنگ تراورتن ماکو - کرمی

معدن سنگ تراورتن ماکو در کجاست؟

معدن این نوع سنگ در استان آذربایجان غربی و در شهر ماکو است که از نظر ظاهر به سنگ تراورتن بمانی نژاد شباهت زیادی دارد.

عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن ماکو

قیمت این نوع تراورتن به ابعاد، عرض، سورت سنگ، پای سنگ، قد سنگ و کیفیت فرآوری آن بستگی دارد. مثلا هر چقدر سنگ های طولی ارتفاع بیشتری داشته باشند نشان از سلامت سنگ است و بالطبع قیمت آن نیز بیشتر است.

همین طور کیفیت فرآوری و ساب سنگ هم بر قیمت این سنگ تاثیر می گذارد. بدلیل داشتن تخلخل زیاد از مواد پرکننده و رزین برای فرآوری این سنگ استفاده می شود که کیفیت این مواد هم بر کیفیت سنگ تاثیر می گذارد و همین طور طول عمر سنگ را نیز افزایش می دهد.

سنگ تراورتن ماکو - نما رومی

سنگ تراورتن به چه رنگهایی در بازار وجود دارد؟

سفید عاجی، سفید و کاراملی از پر طرفدارترین رنگ های تراورتن هستند. علاوه بر این رنگ های دیگری نیز از این نوع سنگ دیده می شوند که خاص هستند و بالطبع قیمت بالاتری دارند. از آن دسته می توان به طلایی، شکلاتی، کرم و عسلی اشاره کرد. کلا هر چه رنگ سنگ تراورتن روشن تر باشد گران تر است.

شرکت سنگ بازالت ماکو عرضه کننده انواع سنگهای ساختمانی 

شرکت سنگ بازالت ماکو، دارای مهم ترین معادن غنی سنگ بازالت، گرانیت و تراورتن است که به عنوان بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سنگ بازالت فعالیت می کند.

برای سفارش و خرید بهترین سنگ های ساختمانی از قبیل گرانیت، بازالت، مرمر، آندزیت و غیره می توانید با کارشناسان و مهندسی شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید.

Related Posts

One thought on “سنگ تراورتن ماکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *