سنگ بازالت اسکرچ چیست؟

اسکرچ (scratch) واژه ای در زبان انگلیسی است که در فارسی به معنی خراشیدن ، خط و خراش و خدشه است. هنگامی که این واژه در کنار اسم بازالت می آید معرف نوعی سنگ بازالت است که به واسطه نوعی فرآوری و انجام برخی عملیات سنگبری روی آن دارای شیار و خط و خش شده باشد . پس سنگ بازالت اسکرچ از دسته سنگ های شیاری است که مراحل ساخت آن پیچیدگی خاصی ندارد .

این نوع از سنگ بازالت در عرضهای مختلف بریده می شوند و بدون اینکه ساب بخورند خطوطی موازی در فواصل مختلف روی آنها ایجاد می شود که فاصله بین خطوط ، عمق شیارها و … به درخواست کارفرما روی سنگ اسکرچ اجرا می شود . بازالت اسکراچ امروزه بسیار مورد توجه سازندگان بنا و معماران قرار گرفته است . از این سنگ می توان در نمای ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده کرد .

کاربردهای سنگ بازالت اسکرچ

در گذشته های دور سنگ تراشان ماهر به وسیله ابزارهای دستی و با نیرو و قدرت بدنی اقدام به تراشیدن سنگها و ایجاد خطوط و نقوش روی آنها می کردند. آثار باستانی به جای مانده در سرتاسر دنیا گواه این مطلب است که شاید تا چندین سال وقت و زمان صرف تراشیدن و نقش دادن به سنگهای یک بنای بزرگ و باستانی می شده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های مختلف در خصوص برش و تراش سنگ دیگر مشقت گذشته و صرف زمان طولانی در این کار دیده نمی شود .

همچنین استفاده از سنگ در گذشته تنها به طبقه ای خاص و نسبتا مرفه اختصاص داشت و مردم عادی عموما به دلیل گران بودن از آن استفاده نمی کردند. اما امروزه شاهد استفاده از سنگ در شکلهای گوناگون در انواعی از ساختمان ها هستیم و نه تنها نمای خارجی بلکه در دکوراسیون داخلی هم از آن استفاده های زیادی می کنیم . نمونه ای از کاربردهای سنگ بازالت اسکرچ به شرح زیر می باشد : 

  • استفاده در نمای خارجی ساختمان
  • استفاده در دیوارهای لابی و پارکینگ
  • استفاده به عنوان دیوار شاخص یا تی وی وال
  • استفاده در مکان های مرطوب نظیر استخر ، سرویس بهداشتی و حمام
  • برای ساخت شومینه ، عناصر دکوراتیو و …
  • استفاده به عنوان کفپوش حیاط و رمپ پارکینگ
  • و …
بازالت اسکرچ - مزایای بازالت اسکرچ

قیمت سنگ بازالت اسکرچ

قیمت این نوع سنگ بازالت نیز مانند سایر سنگ ها برحسب مترمربع تعیین می شود و عواملی نیز روی این قیمت تاثیرگذار هستند . مثلا ابعاد سنگ ، تعداد و فاصله خطوط ایجاد شده روی سنگ ، ضخامت سنگ ، رنگ سنگ و … روی قیمت سنگ اسکراچ تاثیر می گذارند .

رنگ این نوع از سنگ بازالت طوسی یک دست ، بدون رگه و بازی رنگ است . این سنگ همانند دیگر سنگ های بازالت بادوام است و رطوب کمی را به خود جذب می کند . به همین دلیل برای ساخت قرنیز ، آب نما و عناصر دکوراتیو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . چنانچه قصد خرید سنگ بازالت از نوع اسکرچ را دارید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید و با اعلام ابعاد مورد نیاز خود از قیمت دقیق سنگ بازالت اسکرچ مطلع شوید . 

رنگ سنگ بازالت اسکرچ

سنگ بازالت اسکرچ که نوعی سنگ بازالت با شیارهای نزدیک به هم است اغلب در رنگ های خاکستری و طوسی روشن تا تیره دیده می شود . بعضا رنگ مشکی سنگ بازالت اسکرچ هم وجود دارد که کمیاب تر است و قیمت آن نسبت به سایر رنگها کمی بیشتر است . از رنگ خنثی خاکستری در اغلب دکوراسیون های داخلی و خارجی ساختمان می توان استفاده کرد .

در سبک های کلاسیک ، نئوکلاسیک ، مدرن ، مینیمال ، بوهو و … می توان از سنگ بازالت اسکرچ استفاده کرد . سادگی این نوع سنگ در کنار شیک بودن آن به فضای دکوراسیون شما زیبایی فوق العاده ای می بخشد . مهمترین ویژگی جذاب این سنگ این است که نسبت به نمونه های خارجی و سایر سنگها قیمت مناسب تری دارد . برای مشاهده نمونه های سنگ بازالت اسکرچ به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید .

بازالت اسکرچ - قیمت بازالت اسکرچ

سفارش و خرید سنگ بازالت اسکرچ

چنانچه قصد خرید بازالت با هر نوع فرآوری از قبیل اسکراچ ، سابیده ، چرمی ، شیاردار و … به صورت عمده یا جزئی را دارید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید . خرید به صورت حضوری و آنلاین از طریق سایت امکان پذیر می باشد . امکان ارسال سنگ به سرتاسر کشور نیز وجود دارد . برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه محصولات و پروژه های شرکت سنگ بازالت ماکو می توانید به بخش محصولات و پروژه های سایت مراجعه نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید و از پروژه های جدید و محصولات متنوع این سایت مطلع شوید. 

رنگ سنگ بازالت اسکرچ

سنگ بازالت اسکرچ که نوعی سنگ بازالت با شیارهای نزدیک به هم است اغلب در رنگ های خاکستری و طوسی روشن تا تیره دیده می شود . بعضا رنگ مشکی سنگ بازالت اسکرچ هم وجود دارد که کمیاب تر است و قیمت آن نسبت به سایر رنگها کمی بیشتر است . از رنگ خنثی خاکستری در اغلب دکوراسیون های داخلی و خارجی ساختمان می توان استفاده کرد . در سبک های کلاسیک ، نئوکلاسیک ، مدرن ، مینیمال ، بوهو و … می توان از سنگ بازالت اسکرچ استفاده کرد .

سادگی این نوع سنگ در کنار شیک بودن آن به فضای دکوراسیون شما زیبایی فوق العاده ای می بخشد . مهمترین ویژگی جذاب این سنگ این است که نسبت به نمونه های خارجی و سایر سنگها قیمت مناسب تری دارد . برای مشاهده نمونه های سنگ بازالت اسکرچ به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید .

سنگ بازالت چیست ؟

بازالت سنگی آتشفشانی از دسته آذرین بیرونی است که از فوران گدازه های آتشفشانی به بیرون از دهانه کوه آتشفشان درست شده است . در اثر سرد شدن این ماگما در مجاورت هوای سرد کوهستان سنگ بازالت که سنگی تیره رنگ و ریزدانه است به وجود می آید. از این سنگ در انواع گوناگون آن استفاده می شود . سنگ بازالت هم خانواده سنگ گرانیت و آندزیت است . منشاء پیدایش هر سه نوع سنگ یکی است فقط در زمان تشکیل متفاوت هستند . 

سنگ بازالت در اثر خروج از دهانه آتشفشان و سرد شدن ناگهانی تبدیل به سنگ شده در حالی که گرانیت به تدریج و آهسته در زیر پوسته به سنگ تبدیل شده است . 

 

بازالت اسکرچ - تفاوت گرانیت و بازالت