بازالت نسابیده چیست؟

سنگ بازالت نسابیده نوعی سنگ بازالت است که فرآیند ساب زدن رویش انجام نشده و تنها برای محوطه های باز و بیرون توصیه می گردد . این به دلیل آنست که سطح آن لغزنده نیست و امکان لیز خوردن روی آن وجود ندارد. از سوی دیگر به دلیل اینکه ساب زدن روی آن انجام نشده است قیمت آن پایین تر از سنگ های بازالت سابیده می باشد و همین امر موجب می شود برای فضاها و محوطه های باز نظیر حیاط و پارکینگ بسیار مقرون به صرفه باشد. 

همان طور که می دانید در فرآیند فرآوری سنگ بازالت محصولاتی از قبیل سنگ بازالت شیاردار ، سنگ بازالت چرمی ، سنگ بازالت بوش همر ، سنگ بازالت سابیده هوند و … تولید می شود . همه این فرآیندها مستلزم استفاده از دستگاههای مختلف و نیروی کار و صرف زمان و هزینه است. پس اگر این فرآیندها روی سنگ انجام نشود قیمت تمام شده بسیار کمتر خواهد شد . 

از آنجا که متراژ اغلب حیاط ها ، باغ ویلاها و محوطه های مشاع آپارتمان ها زیاد است استفاده از یک سنگ با قیمت مناسب بسیار مقرون به صرفه تر است . علاوه بر این سنگ بازالت نسابیده به دلیل زبر و خشن بودن در هنگام بارندگی و خیس بودن زمین موجب لیز خوردن افراد نمی شود . این سنگ به شدت برای پروژه های ویلاسازی شمال کشور و مناطق پربارش توصیه می شود . 

بازالت نسابیده - مزایای بازالت نسابیده

کاربردهای سنگ بازالت نسابیده کدامند ؟

 • استفاده در محوطه های باز نظیر پارک ها ، حیاط و حیاط خلوت خانه ها ، روف گاردن ، تراس و بالکن
 • استفاده در مکان های مرطوب نظیر استخر ، حمام و سرویس بهداشتی
 • استفاده در نمای خارجی ساختمان
 • استفاده در دیوارها ، کف و رمپ پارکینگ
 • استفاده در حصار و دیوار باغ ها ، ویلاها و خانه های ویلایی 
 • و …

مزایای سنگ بازالت نسابیده در ساختمان سازی

 • مقاومت زیاد در برابر ضربه ، خوردگی و فشار 
 • مقاومت بالا در برابر تغییرات جوی خصوصا در شهرهایی که تفاوت دمای شب و روز یا فصل های گوناگون زیاد است . 
 • مقاومت در برابر باران های اسیدی و مواد شوینده 
 • عایق صوتی ، حرارتی و رطوبتی بودن 
 • داشتن رنگ خنثی (خاکستری تا مشکی) و قابل ست شدن با همه رنگها و سبک ها 
 • بسیار مناسب سبک های مدرن و مینیمال 
 • قیمت پایین نسبت به سایر انواع سنگ ها به دلیل انجام نشدن فرآوری روی آن 
 • و … 

عوامل موثر بر قیمت سنگ بازالت نسابیده

قیمت این نوع سنگ نیز همانند دیگر مدل های فرآوری سنگ بازالت برحسب مترمربع است . گرچه برخی عوامل نظیر متراژ سنگ ، ضخامت سنگ ، درجه بندی سنگ ، هزینه حمل و نقل و … می تواند روی قیمت تاثیرگذار باشد . چنانچه قصد خرید سنگ نسابیده را دارید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید و قیمت قطعی و نهایی را از کارشناسان این شرکت استعلام کنید .

بازالت نسابیده - قیمت بازالت نسابیده

خرید سنگ بازالت نسابیده از شرکت سنگ بازالت ماکو

از آنجا که سنگ بازالت نسابیده در مقایسه با سایر انواع سنگ بازالت قیمت مقرون به صرفه تری دارد برای اماکن و محوطه های باز و بزرگ بسیار کاربرد دارد. مثلا در مناطق شمالی کشور که ویلاسازی روز به روز در حال افزایش است استفاده از سنگ بازالت نسابیده در حیاط و محوطه ویلا بسیار به چشم می خورد .

سنگ بازالت به دلیل مقاومت زیاد به حرارت و رطوبت بهترین گزینه برای حیاط خانه و ویلا می باشد . اگر قصد خرید سنگ نسابیده را دارید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید. شرکت سنگ بازالت ماکو دارنده معادن و کارخانجات فرآوری سنگ بازالت ، آندزیت و گرانیت می باشد و با حذف واسطه ها قیمت مقرون به صرفه تری را به شما پیشنهاد می دهد.

در اینستاگرام پروژه ها و محصولات ما را دنبال کنید .

معرفی سنگ بازالت 

سنگ بازالت از قرن ها پیش شناخته شده و برای ساخت قلعه ها ، برج ها ، پل ها و ساختمان ها استفاده می شده است . هم اکنون نیز شاهد استفاده از سنگ بازالت در شهرسازی و ساختمان سازی هستیم . سنگ بازالت که نوعی سنگ آتشفشانی است به دلیل تحمل دماهای زیاد در زیر پوسته زمین سنگی بسیار مقاوم است . مقاومت حرارتی بالای سنگ بازالت آن را به سنگی نفوذناپذیر تبدیل کرده است .

سنگ بازالت که در گذشته آن را سنگ خارا نیز می گفتند به دلیل سختی کاربرد زیادی داشته است . سنگ بازالت امروزه به وسیله ابزارهای فرآوری و دستگاه های برش به اندازه ها و ابعاد گوناگون برش می خورد . فرآوری های گوناگونی نیز روی سنگ بازالت انجام می شود که از آن جمله می توان به سنگ بازالت شیاردار ، سنگ بازالت بوش همر ، سنگ بازالت اسکرچ و … اشاره کرد .

حال اگر هیچ عملیات فرآوری روی سنگ انجام نشود و سنگ به صورت طبیعی استفاده شود به آن سنگ بازالت نسابیده می گویند . قیمت این نوع سنگ بازالت در مقایسه با انواع فرآوری شده بسیار پایین تر است . این به دلیل آن است که نیروی کار و هزینه ای بابت فرآوری سنگ مصرف نشده است . از این نوع سنگ برای کف ویلاها و دیوارهای حیاط که نیازی به صیقل کاری ندارند می توان استفاده کرد . قیمت مقرون به صرفه بازالت نسابیده آن را به سنگی محبوب در میان سازندگان بنا تبدیل کرده است . 

اگر خواستار خرید سنگ بازالت نسابیده و یا سایر انواع بازالت هستید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید و یا از طریق سایت خرید نمایید . همچنین در بازار شمس آباد تهران می توانید به صورت حضوری از سنگها دیدن کنید . خرید به صورت عمده و جزئی برای عموم افراد آزاد است . 

سنگ بازالت نسابیده - کاربرد سنگ بازالت نسابیده

سنگ بازالت نسابیده را در انواع پروژه های ساختمانی می توان به کار برد . در اغلب شهرهای کشور ویلاسازی در حال گسترش است. یکی از مکان هایی که در آن ویلاسازی بسیار رواج دارد مناطق شمال کشور است . در شهرهای شمالی کشور به دلیل بارش فراوان باران باید از متریال خاصی جهت ساخت بنا استفاده کرد . سنگ بازالت یکی از مصالح ساختمانی مفید برای این مناطق است . برای خرید سنگ کافیست با ما تماس بگیرید . 

سنگ بازالت نسابیده یکی از ارزان ترین انواع سنگ بازالت است و برای خرید عمده بسیار مناسب می باشد . اگر پروژه های با متراژ زیاد دارید می توانید از این نوع سنگ برای ساختمان های خود استفاده کنید و با پرداخت مبلغی مناسب از مزیت های سنگ بازالت ماکو بهره مند گردید .