سنگ آندزیت چیست؟

سنگ آندزیت از دسته سنگ های آذرین می باشد که در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی به وجود می آید . سنگ آندوزیت در واقع چیزی میان سنگ گرانیت و سنگ بازالت است با این تفاوت که سنگ گرانیت یک سنگ آذرین درونی است . ماگمای مذاب وقتی در درون پوسته زمین شروع به سرد شدن کند سنگ گرانیت در حال تولد است .

کانی های سنگ گرانیت دانه درشت و روشن هستند و این به دلیل خنک شدن آهسته ماگما در طی سالیان دراز در پوسته زمین است . سنگ بازالت برخلاف سنگ گرانیت از ماگمایی تشکیل شده که به خارج از پوسته زمین راه پیدا کرده و یا از دهانه آتشفشان به بیرون پرتاب شده و در اثر سرد شدن سریع به شکل سنگ درآمده است .

کانی های . دانه ریز و تیره هستند و سنگ بازالت در طیف خاکستری و طوسی تا مشکی به چشم می خورد . سنگ آندزیت از دسته سنگ های پورفیری به شمار می رود که این به معنی آن است که بخشی از آن در زیر پوسته زمین و در طی سالیان خنک شده و تبدیل به سنگ شده و بخشی دیگر در اثر فوران ماده مذاب به خارج از پوسته سریعا به سنگ تبدیل شده است. در سنگ اندوزیت به وضوح می توان شاهد دو نوع کانی متفاوت در کنار هم بود .

تفاوت بین سنگ آندزیت و سنگ بازالت چیست ؟

آندوزیت سنگی آتشفشانی است که از ترکیب چند کانی فلدسپات ، بیوتیت و کوارتز تشکیل شده و رنگ این سنگ نیز از خاکستری ملایم تا سیاه متغیر است . سنگ بازالت نیز سنگی آتشفشانی است ولی به دلیل داشتن آهن بیشتر رنگ تیره تری از سنگ آندوزیت دارد . اغلب افراد متوجه تفاوت های این دو نوع سنگ نمی شوند و گاهی حتی سنگ آندزیت به جای سنگ بازالت به فروش می رسد . هر چند این دو سنگ ویژگی های شبیه به هم دارند ولی شما می توانید سنگ اصل و با کیفیت آندوزیت ، بازالت ، گرانیت و تراورتن را از شرکت سنگ بازالت ماکو تهیه نمایید .  

آندزیت - چگونگی تشکیل آندزیت

کاربردهای سنگ آندزیت

سنگ اندوزیت نیز مانند سنگ گرانیت و سنگ بازالت کاربردهای زیادی دارد چرا که سنگ های آذرین از دسته سنگ های مقاوم در برابر فشار ، ضربه و حرارت هستند و این ویژگی می تواند در ساختمان سازی بسیار پرکاربرد باشد . سنگ آندوزیت در نمای خارجی ساختمان ، نمای داخلی ، دکوراسیون داخلی ، محوطه باز و حیاط ، تراس و بالکن ، سرویس بهداشتی و حمام ، روف گاردن ، پله و راه پله ، پارکینگ و رمپ و … کاربرد دارد . علاوه بر این آندزیت در صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

مزایای سنگ آندزیت کدامند؟

سنگ آندوزیت نظیر سنگ بازالت و سنگ گرانیت مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان به مقاومت فشاری و استحکام بالا ، عایق صدا و حرارت ، قیمت مقرون به صرفه ، تنوع در رنگ و طرح و … اشاره کرد . 

قیمت سنگ آندوزیت 

عوامل تعیین کننده قیمت سنگ ها تقریبا مشابه هستند . برخی از این عوامل به شرح زیر هستند :

  • ابعاد سنگ 
  • ضخامت سنگ 
  • رنگ سنگ 
  • نوع فرآوری انجام شده روی سنگ 
  • کرایه حمل بار براساس فاصله بین مبدا و مقصد 
  • و …

حال اگر قصد خرید سنگ آندوزیت از شرکت سنگ بازالت ماکو را دارید می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید . خرید از شرکت سنگ بازالت ماکو به صورت عمده و جزئی نیز امکان پذیر است. 

آندزیت - مزایای سنگ آندزیت

خرید سنگ آندوزیت از شرکت سنگ بازالت ماکو

سنگ اندوزیت از نظر شباهت بسیار به بازالت شبیه است و شاید برای برخی افراد تشخیص آن مشکل به نظر برسد . از نظر کاربرد و مزایا نیز شباهت زیادی بین سنگ آندوزیت و بازالت وجود دارد . اگر قصد خرید سنگ آندوزیت ، سنگ بازالت و گرانیت را به صورت عمده یا جزئی دارید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید . این شرکت دارنده معادن بزرگ سنگ بازالت و اندوزیت می باشد . انواع فرآوری سنگ بازالت ، آندوزیت و گرانیت در کارخانجات فرآوری این شرکت انجام می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 09128282912 تماس بگیرید .

در اینستاگرام ما را دنبال کنید . 

منشاء سنگ آندزیت 

سنگ آندزیت نوعی سنگ آتشفشانی است که در دو مرحله تشکیل شده است . وقتی ماگمای مذاب شروع به بالا آمدن از پوسته زمین می کند مقداری از آن به تدریج سرد و تبدیل به سنگ می شود . باقی مواد مذاب به صورت گداخته به بیرون از کوه آتشفشان فوران کرده و در اثر همجواری با هوای خنک سرد و سنگ می شود . این سنگ که در دو مرحله سرد می شود به آندزیت معروف است .

به دلیل اینکه اولین بار از کوه های آند استخراج شد این سنگ آندزیت نام گرفت . در نگاه ظاهری و سطحی آندزیت بسیار شبیه به سنگ بازالت است و گاهی به جای هم اشتباه به فروش می رسد . شرکت سنگ بازالت ماکو عرضه کننده انواع سنگ بازالت ، گرانیت و آندزیت با کیفیت بالا می باشد .

معادن سنگ بازالت در شهر ماکو واقع در استان آذربایجان غربی متعلق به شرکت سنگ بازالت ماکوست که سالانه مقادیر زیادی از آن در داخل و خارج از کشور به فروش می رسد . اگر قصد خرید سنگ آندزیت ، بازالت ، گرانیت و … را دارید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید . 

سنگ آندزیت - منشاء پیدایش

سنگ اندوزیت به وفور در کشور ما یافت می شود و آن هم به دلیل وجود کوه های آتشفشانی زیاد در ایران است . اندوزیت همچون بازالت کاربردهای زیادی در ساختمان سازی ، صنعت و کشاورزی دارد . سنگ اندوزیت دارای رنگ های خنثی است که در طیف خاکستری از تیره تا روشن وجود دارد . آندوزیت سفید یا مشکی بسیار نادر است و در صورت یافتن قیمت بالاتری نسبت به سایر سنگ های مشابه دارد . در شرکت سنگ بازالت ماکو انواع سنگ آندوزیت با انواع فرآوری موجود می باشد . شما می توانید از طریق تماس با اپراتورهای شرکت سنگ بازالت ماکو به پاسخ کلیه سوالات خود در زمینه خرید سنگ بازالت ، آندوزیت و گرانیت دست پیدا کنید . قیمت سنگ آندوزیت در شرکت سنگ بازالت ماکو در مقایسه با دیگر همکاران در این زمینه بسیار مناسب تر است . کافیست با ما تماس بگیرید .