سنگ بازالت نوعی سنگ آتشفشانی (آذرین بیرونی) است. این سنگ در اثر سرد شدن ماگمای مذاب آتشفشانی در مجاورت هوا شکل می گیرد. سنگی دانه ریز و تیره رنگ است که در طیف رنگ طوسی روشن، تیره و مشکی دیده می شود.

منشاء شکل گیری هر دو سنگ ماگمای آتشفشانی مذاب است با این تفاوت که گرانیت در درون زمین شکل می گیرد و بازالت خارج از پوسته زمین. گرانیت درشت دانه و با رنگ روشن تر است ولی بازالت ریزدانه با رنگ تیره. گرانیت مقاوم ترین سنگ در برابر فشار، ضربه و حرارت است و بازالت نیز رتبه دوم را در این زمینه دارد.

ماکو منطقه ای در آذربایجان غربی ایران است که دارای معادن فراوان سنگ بازالت و گرانیت است. سنگ بازالتی که در ماکو استخراج می شود و به بازالت ماکو معروف است یکی از با کیفیت ترین سنگ های بازالت است که در خارج از کشور نیز شهرت زیادی دارد.

سنگ بازالت براساس نوع فرآوری به انواع بازالت اسکراچ، بوش همر، چرمی، شیاردار، سابیده هوند، نسابیده ، کیوبیک و … تقسیم می شود. برای مشاهده نمونه محصول به سایت مراجعه و برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید.

در صنعت ساختمان سازی می توان از سنگ بازالت در نمای خارجی و داخلی ساختمان، پله و راه پله، پارکینگ و رمپ، کف حیاط و پیاده رو، دیوار حیاط و لابی، تی وی وال، کانترتاپ، دیوار و کف آشپزخانه و … استفاده کرد. این سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار، ضربه و حرارت بهترین متریال برای اکثر مکانهای ساختمان است.

دفتر مرکزی شرکت بازالت ماکو در شهر تهران و در شهرک صنعتی شمس آباد است ولی معادن و کارخانجات فرآوری سنگ بازالت در شهر ماکو آذربایجان غربی واقع شده است.

خرید سنگ بازالت، گرانیت و آندزیت به صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. ارسال به سراسر کشور از درب معدن و کارخانجات فرآوری انجام می شود و امکان خرید عمده و جزئی نیز از این شرکت وجود دارد.