مقالات

سفارش سنگ اسلب بازالت در سال 1401

سنگ اسلب بازالت

سنگ ها از زمان های بسیار دور به عنوان سرپناه مورد استفاده قرار می گرفت و تا به امروز نیز در ساخت بناها، اشیای سنگی زیبا و نمای ساختمان کاربرد دارد. برای استفاده از سنگ ها آن ها را در اندازه ها و طرح های متفاوت برش می دهند و بر اساس ویژگی هایشان استفاده می کنند. اسلب بازالت یکی از کاربردهای سنگ های ساختمانی است که در طراحی و ساخت نماهای ساختمانی بسیار استفاده می شود. با سنگ بازالت ماکو همراه باشید تا در مورد سنگ اسلب بازالت بیشتر بدانید. 

معرفی سنگ اسلب بازالت

برای آشنایی بیشتر با اسلب بازالت ابتدا توضیحاتی در مورد سنگ بازالت و ویژگی های آن به شما ارائه می کنیم. سنگ بازالت با سرد شدن گدازه های آتشفشانی بوجود می آید. مواد تشکیل شده حاوی مقدار زیادی سیلیس می باشد که باعث شده از گرانروی بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل حجم زیادی از سطح زمین را سنگ بازالت تشکیل می دهد و به عنوان فراوان ترین سنگ بر روی زمین شناخته می شود.

بافت سنگ بازالت بسیار متراکم می باشد و از نظر استحکام و مقاومت کیفیت بالایی دارد. از همین رو، می توانید از آن در صنعت ساختمان به وفور استفاده کنید. از مزایای دیگر سنگ بازالت می توان به مقاومت حرارتی آن اشاره کرد که به عنوان عایق صوتی و حرارتی بسیار عالی است. علاوه براین، الیاف سنگ بازالت در صنایع کشتی و دریایی نیز بسیار کاربرد دارد و برای افزایش ایمنی کارگران در مقابل آتش سوزی کاربردی است.

مفهوم اسلب بازالت

اسلب در اصطلاح به معنای ورق یا برگه می باشد و از جمله روش های نوین فرآوری سنگ می باشد. در این فرآیند از دستگاه های خاصی متفاوتی استفاده می شود که از جمله می توان به اره و وایرکات اشاره کرد. برای استفاده از سنگ های ساختمانی مراحل متفاوتی انجام می شود که در ادامه به شما بیان می کنیم.

این مطلب را هم بخوانید: فرآیندهای سنگ بری در ساخت اشیاء سنگی

مراحل فرآوری سنگ اسلب بازالت

در ابتدا سنگ ها به اندازه های بزرگ از معادن استخراج می شوند که به آن کوپ گفته می شود. پس از استخراج اولیه سنگ های ساختمانی مرحله فرآوری یا برش سنگ ها آغاز می شود. زیرا از سنگ های معدنی به صورت مستقیم قابل استفاده نیستند و باید به شکل ورق تبدیل گردند. از همین رو، در مرحله برش تیغه های مخصوصی به صورت حرکت رفت و برگشتی این سنگ ها را ورقه ورقه می کند.

این نکته را بدانید که ابعاد سنگ اسلب بازالت به ابعاد سنگ کوپ که از معدن استخراج می شود و میزان پرتی آن بستگی دارد. به صورت عموم، سنگ های اسلب بازالت در ابعاد 80 سانتی متر به بالا برش داده می شوند.

خوشبختانه امروزه سنگ اسلب بازالت با روش های نوین و دستگاه های پیشرفته ای تولید می شوند. به همین دلیل، کاربرد سنگ های ساختمانی از جمله بازالت بیشتر شده است. طی مراحل تولید سنگ اسلب بازالت، فرآوری هایی مانند رگه گیری، صیقل کاری، اپوکسی کاری و غیره بر روی سنگ اعمال می شود. خوبی روش اسلب این است که باعث افزایش استحکام سنگ و طول عمر آن می شود.

سنگ اسلب بازالت - بازالت ماکو

خصوصیات سنگ اسلب بازالت

اسلب از جمله روش های جدید فرآوری سنگ های ساختمانی است که در مقایسه با روش های قدیمی مزایای بیشتری دارد. این تکنیک علاوه بر افزایش استحکام سنگ باعث افزایش زیبایی سنگ نیز می شود. دلیل این امر این است که به منظور صیقل کاری، کالیبراسیون و برش سنگ از دستگاه های مدرن و پیشرفته ای استفاده می شود. برای اینکه از شکستگی و خرد شدن سنگ جلوگیری شود می توانید از روش های اپوکسی کاری و نصب توری استفاده کنید.

مزایای فرآوری اسلب سنگ بازالت

فرآوری سنگ اسلب بازالت تاثیر بسیاری بر کیفیت سنگ تولید شده دارد و نسبت به سایر روش ها از مزایای بیشتری برخوردار است. برخی از این مزایا قرار ذیل توضیح داده شده است:

 • استحکام سنگ افزایش می یابد
 • زیبایی سنگ دو برابر می شود
 • ضایعات سنگ و پرتی های اضافه کاهش می یابد
 • برش سنگ به دقت انجام می شود
 • جابجایی و حمل سنگ ها آسان تر است

موارد استفاده سنگ اسلب بازالت

سنگ هایی که با فرآوری اسلب تهیه می شوند اغلب ابعاد بزرگتری دارند. به همین دلیل، می توانیم سطح بیشتری از نمای ساختمان را زیباتر کنیم. همین امر باعث شده تا اکثر معماران و طراحان از سنگ اسلب به منظور زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کنند.

علاوه بر سنگ های اسلب، سنگ های دیگری مانند گرانیت، تراورتن و غیره هستند که در فضاهای مختلف ساختمان کاربرد زیادی دارند. دلیل استفاده از سنگ اسلب بازالت در صنعت ساختمان، استحکام و ویژگی های منحصر به فرد آن است که عملکرد بسیار خوبی را ارائه می دهد.

بعضی از کاربردهای سنگ اسلب بازالت که در فضاهای مختلف ساختمان استفاده می شود، قرار ذیل است:

 • دیواره های ساختمان
 • سنگ فرش ساختمان
 • سالن های ورودی و خروجی
 • دکوراسیون تالارها
 • میز غذاخوری
 • سرویس بهداشتی و حمام
 • و غیره
سنگ اسلب بازالت - فرآوری سنگ

هزینه سنگ اسلب بازالت

فرآوری سنگ بازالت به روش اسلب بسیار پیچیده، حساس و دشوار است و هزینه بالایی را نیز می طلبد. زیرا در این روش از دستگاه های خاصی استفاده می شود و هزینه تعمیر و نگهداری آن ها نیز بالا است.

برای اینکه بهترین و با کیفیت ترین سنگ اسلب را تولید کنید، بزرگترین ابعاد سنگ کوپ را انتخاب نمایید. البته این سنگ ها قیمت بالاتری دارند و فرآوری آن ها به دقت بیشتری نیاز دارد. تمام این عوامل در افزایش قیمت سنگ های اسلب تاثیر گذار است.

فرآوری سنگ بازالت ماکو به روش اسلب و تایل

برای اینکه از سنگ های بازالت بهترین استفاده را کنید و نمای زیباتری را به فضای داخلی و خارجی ساختمان بدهید، می توانید سنگ اسلب بازالت را انتخاب نمایید. فرآوری اسلب و تایل بر روی سنگ های بازالت استحکام و زیبایی منحصر به فردی را به سنگ می بخشد.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “سفارش سنگ اسلب بازالت در سال 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *